Joga powięziowa

Joga powięziowa to łagodna forma hatha jogi, w której czerpiemy ze starożytnej mądrości przedkładania bycia nad działanie,  a tym samym nauki odpuszczania  i wykorzystywania zawsze obecnej siły grawitacji oraz spontaniczności oddechu do otwarcia i rozluźnienia ciała.

W praktyce skupiamy się na pracy z powięzią mięśniową – czyli błoną, która oplata mięśnie, kości, organy i nerwy. Tkanka ta jest swego rodzaju siecią, labiryntem włókien, który łączy i spaja ze sobą wszystkie elementy ciała. Ma ona wpływ na właściwe ułożenie sylwetki zarówno podczas codziennego funkcjonowania jak i podczas wykonywania asan. Praca odbywa się w stanie relaksu, jest przyjemna i bezwysiłkowa, a rezultaty są trwalsze w porównaniu do standardowych technik rozciągających.

Joga powięziowa to świadoma praca z ciałem o charakterze samorozwojowym. Jej zadaniem podstawowym jest zintegrowanie człowieka na poziomie struktury ciała, wyrażające się wyrównaną i zbalansowaną sylwetką w okół linii grawitacji, oraz zintegrowanie ciała i umysłu, wyrażające się zdolnością do pełnego odczuwania i obecności w ciele i umyśle.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i środę o 18:00. 

Joga powięziowamagda
0

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *