DZIEŃ OTWARTY JOGI / BABY JOGA / JOGA DLA DZIECI / JOGA ODDECHU


DZIEŃ OTWARTY JOGI już 28 października!

Zapraszamy wszystkich sympatyków jogi na zajęcia pranayamy czyli jogi oddechu oraz pierwsze w Wieliczce zajęcia jogi mam z niemowlętami i dzieci od 6 roku życia.

Plan zajęć:

11:15 – 12:00 BABY JOGA (od 1 do 12 miesiąca życia)
12:00 – 13:00 JOGA DLA DZIECI (od 6 roku życia)
13:00 – 14:00 JOGA ODDECHU

WSZYSTKIE ZAJĘCIA GRATIS! Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.

Zapisy: 788 407 305 , biuro@reakcja.com.pl

 Baby Joga – to zajęcia skierowane dla mam wraz z dziećmi w wieku od 1 do 12 miesiąca życia. Na zajęciach wykonujemy proste ćwiczenia z jogi, oddechu, które pomogą świeżo upieczonej mamie stopniowo odnawiać się po tym pięknym, ale jakże trudnym czasie jakim jest poród. Bliski kontakt mamy z dzieckiem w czasie ćwiczeń zapewni zarówno. Mamie jak i dziecku spokój i bezpieczeństwo. Mamy wraz z dziećmi wykonują także ćwiczenia, które budzą delikatne ciałko dziecka, uwrażliwiają na dotyk, otwierają i budują więź między mamą i dzieckiem

Joga dla dzieci – to wprowadzenie do świata jogi i koncentracji. Na zajęciach bawimy się jogą i jej asanami, ćwiczymy je do spokojnej muzyki i opowieści. To wzmacnia i koordynuje ciało dziecka, jego koncentrację. Dzieci poza ćwiczeniami fizycznymi mogą nauczyć się skupienia uwagi, prawidłowego oddechu oraz rozluźnienia ciała. Przy stałej, regularnej grupie uczestników zajęć, co jakiś czas, dzielimy się efektami naszej pracy wraz z rodzicami w postaci przestawień, które organizujemy wraz z dziećmi.

 Joga oddechu (Pranayama) – Prana znaczy oddech, życie, witalność, energia lub siła. Ayama oznacza rozciągnięcie, rozprzestrzenienie, rozciąganie, długość, wydłużenie lub kontrolę. Pranajama jest więc wydłużeniem i zatrzymywaniem oddechu. Na pranayamę składają się techniki świadomego rytmicznego, intensywnego poruszania i rozszerzania narządów oddechowych. Jest to proces składający się z długiego, ciągłego i delikatnego strumienia wdechu (puraka), wydechu (recaka) i zatrzymania oddechu (kumbhaka). Wdech pobudza organizm, wydech wyrzuca na zewnątrz zanieczyszczone powietrze i toksyny, a zatrzymanie rozprowadza energię po całym ciele.

DZIEŃ OTWARTY JOGI / BABY JOGA / JOGA DLA DZIECI / JOGA ODDECHUmagda
0

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *